Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1965 - UK No.1 Beatles 'Help!'
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • 1947 - Роден е Gregory Leskiw од Guess Who (1970 USА No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1989 - Gloria Estefan започнува 6 неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cuts Both Ways'.
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје