Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1970 - Beatles ја издаваат 'The Long And Winding Road' од албумот 'Let It Be'.
  • 1972 - John Lennon јавно на американска телевизија открива дека е под надзор од FBI.
  • 1941 - Роден е Eric Burdon, вокалист во Animals.
  • 1985 - USA No.1 Madonna 'Crazy For You'.
  • 1983 - Родена е пејачката и актерка Holly Valance.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје