Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1955 - Роден е William Broad, попознат како Billy Idol, дел од Generation X (1979 UK No.11 'King Rocker') и соло изведувач.
  • 1991 - Членот на Milli Vanilli, Rob Pilatus, се самоубил во хотел во Лос Анџелес, откако се предозирал со апчиња за спиење и си ги исекол вените на рацете.
  • 1968 - Родена е британската пејачка и текстописец Des'ree.
  • 1969 - Monkees одржуваат концерт во Калифорнија и тоа ќе им остане последен настап во живо во следните 15 години.
  • 2002 - Судот објавува дека George Harrison своето богатство од 99 милиони фунти им го оставил на својата сопруга Oliva и на синот Dhani. Имотот во Лондон покрај р. Темза му е проценет на 15 милиони фунти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје