Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1940 - Роден е Bill Medley од Righteous Brothers. 'Unchained Melody'
  • 2002 - James Brown е тужен од своите ќерки со 650.000 фунти поради авторски права на некои песни за кои тврдат дека се нивни.
  • 1975 - Queen потпишуваат договор со поранешниот менаџер на Elton John, John Reid
  • 1970 - Се одржува првото издание на легендарниот британски фестивал Glastonbury.
  • 1963 - Роден е Jarvis Cocker, вокалист на Pulp. 'Common People'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје