5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1983-USA No1 Michael Jackson – Billie Jean
  • 1958-роден е Andy Gibb.
  • 1960-По отслужување на воениот рок Elvis Presley ја напушта армијата.
  • 1963-во авионска несреќа загинува легендарната кантри пејачка Patsy Cline. Ова е еден од нејзините најголеми хитови, "Crazy"
  • 1973-во авионска несреќа загинува менаџерот на Jimmy Hendrix, Mike Jeffrie.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје