Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1965-во Британија издаден е синглот "For Your Love" на The Yardbirds, кој подоцна ќе стане топ10 хит од обете страни на Атлантикот.
  • 1960-По отслужување на воениот рок Elvis Presley ја напушта армијата.
  • 1977-USA No1 Barbra Streisand - Love Theme From A Star Is Born (Evergreen)
  • 1958-роден е Andy Gibb.
  • 1963-во авионска несреќа загинува легендарната кантри пејачка Patsy Cline. Ова е еден од нејзините најголеми хитови, "Crazy"
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје