Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • 1959 - По еден концерт, четворица членови на Platters се уапсени, зашто биле пронајдени со 4 разголени 19-годишни девојки (3 од нив биле бели). Скандалот е причина што американските радија почнуваат масовно да ги отстрануваат песните на Patters од плеј листите.
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје