David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1960-По отслужување на воениот рок Elvis Presley ја напушта армијата.
  • 1977-USA No1 Barbra Streisand - Love Theme From A Star Is Born (Evergreen)
  • 1963-во авионска несреќа загинува легендарната кантри пејачка Patsy Cline. Ова е еден од нејзините најголеми хитови, "Crazy"
  • 1958-роден е Andy Gibb.
  • 1974-првиот соло албум на Gregg Allman, "Laid Back" достигнува златен тираж и ги поттикнува гласините дека Allmans се распаѓаат.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје