Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1948-роден е гитаристот на групата Equals, Eddy Grant
  • 1983-USA No1 Michael Jackson – Billie Jean
  • 1973-во авионска несреќа загинува менаџерот на Jimmy Hendrix, Mike Jeffrie.
  • 1974-првиот соло албум на Gregg Allman, "Laid Back" достигнува златен тираж и ги поттикнува гласините дека Allmans се распаѓаат.
  • 1977-USA No1 Barbra Streisand - Love Theme From A Star Is Born (Evergreen)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје