Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1996 - раперот Hammer или претходно M.C. Hammer објавува банкрот.
  • 1960 - Everly Brothers го имаат првиот концерт во Велика Британија.
  • 1993 - UK No1 Bluebells “Young At Heart” 4 w.
  • 1972 - завршува фестивалот Mar y Sol во Порто Рико. Конечен биланс: четворица мртви, недостаток од храна, пеколно жешко сонце и турканица на аеродормот во Сан Хуан. Промотерите сепак концертот го оценуваат како успешен.
  • 1959 - BBC ја забранува песната "Charlie Brown" на Coasters поради зборот "плуканица". Подоцна сепак ја пуштаат песната.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје